Sinu igapäevane immuunsuse liitlane, nüüd kiletamata!

Actimel on eemaldanud etiketid oma pudelitelt, et vähendada plastiku kasutamist. See on samm meie püüdlustes suurendada Actimeli pudelite pakendiringlust.

Meie pakendamise teekond

Jah, te lugesite õigesti - meie pudelid on nüüd paljad!

Meie pakendamise teekond

Alates meie kaubamärgi käivitamisest 1994. aastal oleme vähendanud oma pudelite kaalu 40%: 9 g HDPE-lt (kõrge tihedusega polüetüleenist) 5,35 g-ni 2021. aastal.
 
2022. aastal toodeti Saksamaal ja Belgias esimesed uue Actimeli disainiga pudelid.
 
Aastal 2023 võtsime uue pudelidisaini kasutusele kogu oma tootevalikus.

Koos oleme veelgi tugevamad!

Isegi kui alguses on tegemist väikeste sammudega, on iga suur muutus alanud väikeselt. Taaskasutatavate pakendite valimine ja nende ringlussevõtt on väike, kuid oluline samm, mida me kõik saame oma igapäevaelus keskkonna ja meie planeedi heaks teha.

Siinkohal vajame teie abi! Aita meid ja keskkonda, et Actimeli pudelid ka päriselt pakendiringlusse jõuaksid. Pudelit ära visates ära unusta kaant pudelist eraldada ja sorteeri see vastavalt oma elukoha ja piirkonna juhistele.
 
Me teame, et meie teekond pole lõppenud, kuid me tahame koos teiega samm-sammult minna jätkusuutlikumasse tulevikku!


Meie pudelite sorteerimine

Isegi kõige väiksematel meetmetel võib olla suur mõju. Lisateavet selle kohta, kuidas meie pudeleid taaskasutada, leiate allpool:

Eraldatud pakendiosad liiguvad igaüks oma värvilistesse konteineritesse

Kartongist pakend kui paber
 
 
Pudel liigitub plasti alla
 
 
Alumiiniumkork liigitub metallina

Kõige sagedamini esitatavad küsimused

1.Millised Actimeli pudelid muutuvad etiketivabaks?

Kõik Actimel pudelid kogu ELis vahetatakse meie uue pudeli vastu, välja arvatud lastesari, taimepõhised tooted ja üksikud Actimeli pudelid (need, mis ei ole kartongümbrisesse pakendatud).

2. Miks eemaldati Actimeli pudelitelt etikett?

Actimel ei ole pühendunud mitte ainult teie immuunsüsteemi toetamisele, vaid me võtame ette ka konkreetseid meetmeid, et parandada meie pudelite ringlussevõetavust. Seepärast oleme eemaldanud oma pudelitelt etiketid.

3. Kas etiketid eemaldatakse korraga kõikidelt pakenditelt?

Kõik meie pudelid ei ole veel oma uut välimust saanud. See tuleneb sellest, et pudelite välimuse muutmine tähendab muudatusi teatud protsessides ja materjalide kasutamises meie tehastes, mis võib seetõttu aega võtta. Sa ei pruugi veel näha kõiki oma lemmik Actimeli pudeleid uue välimusega, kuid see toimub järk-järgult aja jooksul, välja arvatud meie lastesarja-, taimepõhistel- ja üksikult müüdavatel pudelitel.

4. Milliseid muid meetmeid oleme kasutusele võtnud, et parandada pudelite taaskasutatavust?

Alates meie kaubamärgi käivitamisest (1994) oleme vähendanud oma pudelite kaalu 40%: 9 g HDPE-lt (kõrge tihedusega polüetüleenist) 5,35 g-ni 2021. aastal.

5. Millest on pakend valmistatud ja kuidas seda tuleb hävitada?

Meie pudelid on valmistatud plastist HDPE (High Density Polyethylene) ja kaaned on valmistatud alumiiniumist.
Soovitame pakendikomponendid üksteisest eraldada ja sorteerida vastavalt teie elukohale ja kohalikele juhistele.

6. Mida tähendab taaskasutatavus?

Uus pudeli disain ei kuulu jäätmete alla, vaid on ette nähtud sorteerimiseks ja ringlussevõtmise jaoks. See on justkui pudelile teise võimaluse andmine. Pärast pakendiringlusse võtmist saab pudelist saadud materjale kasutada millegi muu loomiseks, kuid nende ringlussevõetud materjalide järele peab olema nõudlus, et neid saaks kasutada uute toodete valmistamiseks.

7. Kas kartongpakend on taaskasutatav?

Jah, see on täielikult taaskasutatav!